Analiz & Sonuç & Raporlama

Araba alınacağı zaman oto ekspertiz hizmetinden yararlanmak oldukça önemlidir. Araçların masraflarının olup olmadığı, kazaları ve kaza kayıtlarının durumu da ekspertiz raporlarında ayrıntılı şekilde verilmektedir. Tüm bakımları zamanında ve yerinde aksatılmadan yapılan araçlar sektörde önemli yere sahiptir. Oto ekspertiz raporları da detaylı şekilde incelenmelidir. Piyasada da oldukça kullanılan tabirlerden biri de az kullanılmış tarzında ki arabalardır. Bu arabaları da ekspertize sokup testlerden geçirmek gerekmektedir. Bu şekilde araçların hasar durumları tarafsız olarak öğrenilmekte ve araçların geçmişte ki kayıtlarına ulaşmak da mümkün olmaktadır.

2. El Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaza kaydı olmayan araçlar olsa da dışarıda onarılmış olma durumu göz önünde tutulmalıdır. Oto ekspertiz raporu detaylı şekilde incelenmelidir. Araç kilometresini düşürerek araç satmaya çalışan kişiler dahi olma olasılığı bulunmaktadır. Araçların kilometre tespitlerini yapmak her araç için mümkün olmasa da geçmiş dönemde bakım, muayene kayıtları araçların kilometresi hakkında da fikirler vermektedir. Oto ekspertiz rapor fiyatları da alınan hizmete göre değişir. İkinci el araç satılan pazarlarda farklı tuzaklarla karşılaşılsada önemli olanın oto ekspertiz hizmeti olduğu unutulmamalıdır.

Neden Oto Ekspertiz?

Otomobil raporları ikinci el araçlar alınırken ciddi zararlara uğramamak için de son derece önemlidir. İkinci el araç sektörünün genişlediği ülkemizde araçlar alınırken tek kaportaya bakmak, motoru incelemek yeterli olmayacaktır. Testlerden geçirilen araçların sonuç raporlarında tüm testlerin sonuçları yer almaktadır. Bu şekilde test sonuçlarını ayrıntılı şekilde incelemek de mümkün olacaktır. Oto ekspertiz sonuç raporlama sistemi oldukça ayrıntılıdır. Pek çok araçta hasar ve arıza kaydı olmamasına rağmen ağır hasarlara sahip olabilcekleri unutulmamalıdır.

scroll up