Araç Alt Sistem Kontrolü

Yol şartları, hava şartları ve kazalar neticesinde araçlar alt kısımlardan darbeler almış olması, yeni bir araç alımında güvenli kullanım, bakım ve tamir masrafları için önemli bir durumdur. Kontrol edilmeden alınan araçlar yol güvenliğinizi tehlikeye atarak, geri dönülmez problemlere yol açabilmektedir. İster 2.el Araç alım satımlarınızda, isterseniz uzun yol öncesi araçların, diğer aksamları gibi araçların alt kısımları da kontrol edilmelidir.

Araç alt kontrolleri öncesi aracınız hidrolik bir lift ile kaldırılarak tüm alt sistemlerin rahat bir şekilde görülmesi sağlanarak incelemeye alınır. Aracınızın yol şartlarından kaynaklanan darbeleri, yıpranmış veya hasar almış kısımlar olup olmadığı çeşitli ekipmanlar ile kontrol edilir.Araç altında ve egzoz sisteminde paslanma (korozyon), çürüme,deformasyon, yağ kaçakları, bağlantı aksamı sorunları, şasi ve daha önce yapılmış bir işlem olup olmadığının tespiti yapılarak sizlere rapor halinde sunulmaktadır.

Araç Alt Sistem Kontrolü Neden Önemlidir.

Tarafsız olarak incelenen araçların kullanım ve kazalardan dolayı, oluşan hasarlarını konusunda bilgi sahibi olunur. 2. El alım ve satımlarında araç değerleri, bakım, tamir maliyetleri ve oluşan riskler hakkında bilgi sahibi olunur.

Doğru bilgi ile doğru aracı almanızı kolaylaştırır.

Raporlar uzman ekspertizlerimizle eksiksiz olarak hazırlanarak bilgilendirme yapılır.

scroll up