Motor Performans Testi


Mersin Oto Ekspertiz firmaları içerisinde güven sağlamış olan Mezitli Oto Ekspertiz işletmemizde aşağıda açıklandığı gibi Motor Performans Testinizi yaptırabilirsiniz.

Motor Performans testi DYNO isimli test cihazıyla yapılır. Aracınızın manuel yada otomatik olma durumu ile önden veya arkadan çekiş durumuna göre test cihazı üzerine uygun şekilde yerleştirildikten sonra normal yol koşullarındaki gibi aracın hızlanması sağlanarak DYNO test cihazından aracın motoru ile ilgili gerekli sonuçlar alınır. 


Bu test sonucunda aracınızın motorunun kaç beygir güç ürettiği ve üretilen bu gücün ne kadarının aktrarma organlarında kaybedildiğinin, kaç tork güç sağlandığının ve Mersin Oto Ekspertiz firmaları içerisinde sadece MEZİTLİ OTO EKSPERTİZ test istasyonunda bulunan aracın CER KUVVETİ’nin ne kadar olduğu hesaplanarak rapor halinde sizlere sunulur. Bununla birlikte aracınızdaki ateşleme ve yakıt sistemindeki düzensizlikleri de test sonucunda çıkan grafiklerden görme imkanımızda sağlanmış olur. 

Bu test aşamasının sonucunda aracınızın motorunun ne kadar ömrünün kaldığına, ne kadar yıprandığına, gerçek kilometre ile orantılı bir şekilde güç kaybının olup olmadığına ve motor ile aktarma organları arasında bir hasar veya arıza olup olmadığının bilgisine ulaşılır.

Mersin Oto Ekspertiz firmaları içerisinde en güncel ve en teknolojik makine ve ekipmanları kullanan MEZİTLİ OTO EKSPERTİZ de aklınızda her hangi bir şüphe kalmadan testinizi yaptırabilirsiniz.scroll up