Motor Performans Testi


Otomobillerin olmazsa olmazlarından biri de motordur. Motorlar araçların performanslarını etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Araçların motoru üfleme, vuruntu durumu da önem taşımaktadır. Araçların daha iyi performans sergilemesi için yapılacak motor testleri ile mümkün olmaktadır. Motor performans testleriyle araçların motor durumu hakkında bilgi alınabilir. DYNO isimli test cihazı sayesinde motorda yer alan en ufak arızalar, performansını etkileyen en küçük detaylar bile raporlanmaktadır.

Aracınızın manuel veya otomatik vites, önden veya arkadan çekiş durumlarına göre de test cihazları üzerine uygun halde yerleştirilmeleri yapılmaktadır. Normal yol koşullarında ki gibi araçların hızlanmaları sağlanarak DYNO test cihazlarından araçların motoru ile ilgili gereken sonuçlar alınmaktadır.

Test sonucunda araçların motorlarının beygir güçleri, ürettikleri gücün ne kadarının aktarma organında kaybedildiği kaç tork güç sağladığı hesaplanmaktadır.

Mersin Oto Ekspertiz firmaları içerisinde sadece MEZİTLİ OTO EKSPERTİZ test istasyonunda bulunan aracın CER KUVVETİ’nin ne kadar olduğu hesaplanarak rapor halinde sizlere sunulur. Bununla birlikte aracınızdaki ateşleme ve yakıt sistemindeki düzensizlikleri de test sonucunda çıkan grafiklerden görme imkanımızda sağlanmış olur.

Test aşamasının sonuçlarına göre araçların motorlarının ne kadar ömrü kaldığı, ne kadar yıprandığı da gerçek kilometrelerle orantılı şekilde hesaplanmaktadır.

Mersin Oto Ekspertiz firmaları içerisinde en güncel ve en teknolojik makine ve ekipmanları kullanan MEZİTLİ OTO EKSPERTİZ de aklınızda her hangi bir şüphe kalmadan testinizi yaptırabilirsiniz.

scroll up