Yanal Kayma Testi

Araçlar fabrika ayarları ile güvenli şekilde trafiğe çıkmaktadır. Kullanılan araçlarda rot ayarlarında meydana gelen bozulmalar sonucunda tüm araçların belli aralıklarla kontrol edilmesi gerekir. Satın alınmak istenen otomobilin fabrika çıkışında bulunan rot ayarlarının verimli çalışıp çalışmadığı da bu testlerle ortaya çıkmaktadır.

Bu testleri yapmak için hassas ölçümler yapmakta olan yanal kayma cihazları ile aracınızın direksiyonunu bıraktığınız zaman aracınızın 1 km içerisinde ne kadar sapma yaptığının ölçülmesi işlemidir. Otomobillerin arka ve ön lastiklerinin birbirleri ile uyumları da ölçülmektedir.

Bu test ile aracınızın rot balans ayarlarının ne kadar düzgün olduğu ön takımlarınızda bir hasarın bulunup bulunmadığı anlaşılmaktadır. Bu test yukarıda görüldüğü gibi sapma açıları arka, ön tekerleklerin oluşturduğu veriler detaylı % şeklinde rapor halinde sunulmaktadır.Güvenli sürüşler için yanal kayma testinin olması önemlidir.

Oto Ekspertiz Raporlarında Yanal Kayma Testinin Önemi

Araçlarda aks ve rot ayarlarında meydana gelen sorunlar nedeniyle tüm araçların belli periyotlarla kontrolü gerekmektedir. Araçlar hakkında bilinmesi gereken teknik bilgiler de raporlarla sunulur. Alım satım olaylarında sorun yaşanmaması için işlemler profesyonel şekilde yapılmaktadır. Tarafsız, doğru sonuçlarla alıcılara mükemmel hizmetler zaman ve maddi kayıplar olmadan sunulur. Şase ölçümleri, rot ayar kontrolleri, aks ölçümleri, ön takım kontrolleri, güvenilir sürüşler için mutlaka oto ekspertiz yapılması firmalar tarafından önerilmektedir.

scroll up