Oto Ekspertiz

Oto Ekspertiz Hizmeti Nedir?

Teknolojinin gelişmesi otomotiv alanında ki yenilikleri de beraberinde getirmiştir. Teknik cihazlarla ve ekipmanlarla da otomobiller daha detaylı halde incelenmektedir.

Oto ekspertiz hizmeti işlemleri ile araçların geçmişte yaşadıkları kazaları, mekanik aksam durumlarını, kaza sonucunda değişen parçaları ve çeşitli kriterler tek tek incelenerek sonuçlar rapor halinde alıcılara da sunulur.

Neden Oto Ekspertiz Yaptırmalıyım?

Çeşitli noktalarda ekspertiz olmadan ikinci el oto alım satımı gerçekleşmesi halinde sıkıntılar yaşanmakta.Bazı durumlarda araçların masrafları ve sorunları anlatılmadan ekspertiz işlemleri ikinci plana alınmaktadır. Söz konusu araçların masraflarının olmadığı, kazalarının, kayıtlarının olmadığı da düşünülebilir. Her ne kadar kaza kaydı olmayan araç alınacak olsa da ekspertiz işlemlerinden geçirilmesi maddi ve manevi kayıpların önüne geçecektir. Ciddi anlamda zarara uğramamak için işlemlerin profesyonel kadro ile yapılması şarttır. Masraf çıkarabilecek tüm konular ekspertiz işlemlerinde tek tek incelenir.On yaşa kadar olan araçlarda otomobil alırken araçların komple teste sokulması önemlidir.

Oto Ekspertiz İşleminin Önemi

Bazı alıcılar ise araçlarını sanayiye ya da tanıdığa göstererek sorunları anlamaya çalışır. Ekspertiz işlemleri ise profesyonel şekilde yapılarak en küçük sorun bile tüm detaylarına kadar incelenmektedir. Araçların hasar durumu tarafsız olarak değerlendirilir ve geçmişte ki kayıtlarına da ulaşılır. Araçların yıpranma durumları tespit edilir. Örnek verecek olursak fren sistemi testinde araçların ağırlık durumuna göre fren sistemi yeterlik kontrolü, sağ ve sol tekerlek farklarının yüzdelerinin hesaplanma işlemleri de profesyonel şekilde yapılır. Oto ekspertiz işlemleriyle ilgili olarak araçların geçmiş dönemde yaşadıkları kazalar, değişen parçaları, mekanik aksamlar, masraf çıkarabilecek tüm noktalara kadar otomobiller incelenir.

Oto ekspertiz işlemleri son bulduğunda bilgi sunumları ve yazılı raporlar ayrıntılı şekilde sunulur.

scroll up